پاسخ تمام سوالات شما در زمینه پرورش قارچ

نحوه تولید قارچ ----- اصول خاکدهی----اصول رافلینگ----نکات طلایی سالن داری----نحوه فروش محصول----پاسخ به سوالات شما----فروش تجهیزات دست دوم----پاسخ فوری به سوالات----تالار گفتگوی آنلاین

در کانال تلگرام قارچ صنعت عضو شوید تا از مطالب روز دنیای قارچ اطلاع پیدا کنید

کانال کمپوست قارچ
کمپوست قارچ توضیحات بنر
رتبه موضوع:
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراحل بعد از ورود کمپوست
با سلام خدمت مدیر محترم و اعضای انجمن
بنده یک سالن 40 متری دارم که فعلا برای دفعه اول بدون طبقه بندی با حدود 2 تن کمپوست کارمو شروع کردم تا ایرادات کار رو بفهمم و خوب یاد بگیرم بعد طبقه بندی کنم و ایشالا سالنهای جدید بزنم 
الا حدود 2 هفته اس که کمپوست رو وارد سالن کردم میخواستم بصورت کلی برام توضیح بدید خاک دهی و مراحل بعدی به چه صورتی هست . 
جسته گریخته فهمیدم چیکار باید انجام بدم ولی دوست دارم از این انجمن راه درست رو یاد بگیرم
بسیار متشکرم Heart Heart Heart Heart Heart
پاسخ }
سپاس شده توسط:
سلام . ممنون از اینکه سوالتون رو تو انجمن مطرح کردین

بعد از سفید شدن کمپوست ها و بوجود آمدن قطرات طلایی رنگ باید خاکدهی کنید . برای خاکدهی باید رطوبت خاک رو فراهم کنید و سموم مورد نیازش رو تامین کنید . بعد از 8 روز از گذشت خاکدهی زمان رافلینگ هستش و 2 روز بعد از آن زمان شوکدهی هستش . بعد از 8 روز به برداشت اول میرسید و یکهفته بعد به برداشت دوم و یکهفته بعدش به چین سوم میرسید و بعد از ان باید سالن رو تخلیه کنید و ضدعفونی کنید . توضیحات کامل و گام به گام مراحل در نرم افزار قارچ صنعت توضیح داده شده که میتوانید از سایت قارچ صنعت و یا از سایت بازار دانلود کنید.
پاسخ }
سپاس شده توسط:
سلام.
بعد از اینکە فلاش اول را برداشت کردیم، آیا هوادهی لازم است؟
آیا تا زمان شک دهی نباید هوای سالن را عوض کنیم؟
منظورم اینە کە بعد از رشت میسیلیوم بە سظح خاک دهی کاملا از حالت قرنتینە بیرون میاد و فلشهای دوم و سوم هوادهی مشکلی ندارد؟ نحوە نگهداری کمپوست را در بە پایان رسیدن فلاش اول را مشکلی ندارم. ولی نحوە سالن داری در فلاش های بعدی و هوا دهی را نمیدانم. اگر راهنمایی بکنید ممنون میشم.

من در مساحت کوچک شروع بە کار کردم و اگر احتیاج بە مشاور باشد، آیا قادر بە راە اندازی و مسئولیت تا برداشت را بر عهدە میگیرید؟

آیا پنجە دوانی ضرر بە مقدار محصول نمی رساند؟
دقیقاً عمل پنجەدوانی کی آغاز میشە؟ البتە من این عمل را انجام دادە ام. و موقعی کە خاک را اضافە کنم، کمپوست را با شاخک دستی شخم زدم و بعد خاک اضافە کردم. و میسیلیوم هم در خاک ظاهر شد و ۷۰ درصد خاک را پوشید و دوبارە سظح خاک را هم فشردە کردم. و اولین مرحلە هوادهی را بعد از رافلینگ انجام دادم. ۺما چە پیشنهادی میکنید؟ باز هم ممنون میشم از راهنمایی شما. و بە امید ملاقات.
پاسخ }
سپاس شده توسط:
سلام و عرض ادب

از لحظه شروع شوکدهی به بعد باید مرتب و به اندازه لازم اکسیژن وارد سالن کنیم (( کمبود اکسیژن و یا زیادی اکسیژن باعث کم شدن محصول و درجه 2 شئن قارچ ها می شود ))

تا قبل از شوکدهی به هیچ عنوان نباید هوای بیرون را وارد سالن کنیم زیرا باعث کاهش co2 سالن و کم شدن سرعت رشد آنها می شود.

بله یکی از خدمات ما مشاوره راه اندازی سالن قارچ از صفر تا 100 هستش

پنجه دوانی یعنی رشد میسیلیوم ها در کمپوست

از روز ورود کمپوست تا روز خاکدهی را پنجه دوانی می گویند

فشرده کردن خاکپوششی یک اشتباه بزرگ هستش و باعث خفگی کمپوست و کاهش راندمان محصول می شود

با تشکر
پاسخ }
سپاس شده توسط:
سلام دوستان عزیز
برای آشنایی به کار های کشاورزی به دیوار صنعت برین خیلی خوبه من رفتم و کلی خوب بود.
divarsanat.ir
پاسخ }
سپاس شده توسط: